Favori Sayfalarıma Ekle!

Yerden Isıtma, Isı Pompası, Merkezi Süpürge, Alüminyum Radyatör, Güneş Enerjisi, Fancoil, VRV Sistemleri

 

konerji ısıtma ve serinletme

Underfloorheating Systems for ENGLISH

RUSSIAN

MOLDOVİAN

ROMANIAN

 

"Daha Az Enerji ile , Daha Fazla Konfor , Daha Sağlıklı Yaşam Ürünleri "

     

Anasayfa

Hakkımızda

Referanslarımız

Markalar

İş Ortaklığı

İletişim

 

NIBE ısı pompaları izmir bayi

NIBE ISI POMPASI İLE EVİNİZDE MÜKEMMEL KONFOR  YARATIN

nibe ısı pompası üretim tesisi isveç

 Yerden Isıtma ve Avantajları / Dezavantajları
Yerden Isıtma Nasıl Yapılır ?
 Yerden Isıtma/Duvardan Isıtma Malzemeleri
 PexLIFE  EVOH Bariyerli Yerden / Duvar Isıtma
 PEXLIFE PEX-b Yerden / Duvardan Isıtma
 DANFOSS  PE-RT Isıtma / Serinletme Borusu
 Parke Altı Karbonik Isıtma
 Cami Isıtma Sistemleri
 Ayak Sobası / Halı Soba
 Balkon / Kış Bahçesi Isıtma
 LG /ARÇELİK Hava Kaynaklı Isı Pompası
 Hamam Isıtma Sistemleri
 Isı Pompaları Genel Kullanım
 Fan Coil Cihazları
 Elektrikli Isıtmalar İçin Termostatlar
 Sera / Bitki Kök Isıtma Sistemleri
 Duvardan Isıtma / Serinletme
 Elektrikli Radyatör / Havlu Radyatör
 Ürün ve Hizmet Broşürleri
 Kullanım ve Kurulum Klavuzları
 FUAR Etkinlikleri
 Isı Pompası Ne Kadar Elektrik Tüketir ?
 Sık Sorulan Sorular
 Kullanıcı Yorumları
HAKKINDA

NIBE, neredeyse 70 yıldır eviniz için enerji tasarruflu ve sürdürülebilir iklim çözümleri üretti. Her şey İsveç  Markaryd'de başladı . Birlikte daha sürdürülebilir bir gelecek yaratabilmemiz için etkili çözümler sunmak için yenilenebilir enerjiyi yeni akıllı teknolojiyle birleştiriyoruz.

İster serin bir kış günü, ister yaz günlerinde sıcak bir öğleden sonra olsun, hava durumuna bakmaksızın rahat bir gün geçirmemizi sağlayan dengeli bir iç mekan iklimine ihtiyacımız var. Geniş ürün yelpazemiz, evinize soğutma, ısıtma, havalandırma ve sıcak su sağlar, böylece doğaya en az düzeyde etki ederek mükemmel bir iç mekan iklimi yaratabilirsiniz.

 

nibe ısı pompası ile iyi bir iç mekan konforu

İyi iç mekan iklimi konforu
NIBE'den bir ısı pompası, evinizi ısıtmak için enerji açısından en verimli yollardan biridir ve fosil yakıtlı geleneksel ısıtmaya göre daha düşük karbondioksit emisyonuna neden olur. Bu hem maliyetleri düşürür hem de mevcut ve gelecek nesiller için çevreyi korur. Su bazlı yerden ısıtma ile birleştirildiğinde, konforlu bir iç mekan iklimi de sağlar.

 

NIBE değer katar

Isıtır, soğutur ve havalandırır

Bina ne kadar büyükse, iç mekan iklimi konfor ekipmanına yapılan yatırım o kadar yüksek olur ve güvenilirlik, maliyet ve iklim açısından doğru seçimleri yapmak o kadar önemlidir. NIBE, apartman bloğu, endüstriyel yapı, çiftlik, otel, kilise veya kır evi olsun, her tür mülk için en iyi konsepti elde etmek için gereken bilgi, deneyim ve teknik çözümlere sahiptir.

 

Akıllı ısıtma ve kontrol

NIBE, çeşitli ısıtma sistemleri için çeşitli çözümler sunan akıllı ısıtma ve kontrol bileşenleri ve çözümleri geliştiren ve üreten çok çeşitli endüstrilerdeki birçok şirketin ortağıdır.

 

 

 

ÜRÜNLER

 

Toprak Kaynaklı Isı Pompaları

nibe toprak kaynaklı ısı pompası

Toprak kaynaklı ısı, yerin derinliklerinde, gölün dibinde veya çimlerinizin altında birkaç metre derinlikte depolanan güneş enerjisidir.

 

Normalde borular iki metre derinliğindeki serilir, ancak bahçenizde yeterince yer yoksa, tipik bir ev için 100 metreye kadar derinliğe kadar düşey bir kuyu da kurabilirsiniz. Isı pompaları, çalışmak için elektriğe ihtiyaç duyduklarından bir miktar elektrik tüketimine sahiptir , ancak yerden, havadan veya sudan çıkardıkları ısı, sürekli olarak doğal olarak yenilenir.

 

nibe toprak kaynaklı ısı pompası

NIBE'nin toprak kaynaklı ısı pompası ile evinize sıcak suyu hazırlayabilir , evinizi ısıtabilir ve sıcak yaz günlerinde serinleyebilirsiniz. Bu yenilenebilir enerji kaynağı, enerji faturalarınızı düşürür ve eviniz için mükemmel rahatlık düzeyi yaratır .

 

Bir toprak kaynaklı ısı pompası, bahçenize gömülü bir toprak döngüsü adı verilen bir boru halkası etrafında su ve antifriz karışımını dolaşır. Topraktan gelen ısı akışkanın içine emilir ve daha sonra bir ısı eşanjöründen ısı pompasına geçer. Zemin, yüzey altında oldukça sabit bir sıcaklıkta kalır, bu nedenle ısı pompası yıl boyunca kullanılabilir.

 

Toprak Kaynaklı Toprak Kaynaklı Isı Pompalarının Kurulumu Hava Kaynaklı Isı Pompalarına göre daha pahalıdır, ancak daha verimlidir ve 20-25 yıl kullanım ömrüne sahiptir.   Hava Kaynaklı Isı Pompaları Hava Kaynaklı Isı Pompaları Türkiye'de daha popüler hale gelmektedir, çünkü kurulumları önemli ölçüde daha ucuzdur.  Bunun sebebi, herhangi bir toprak harfiyat-delme ve sonda borulamasına  ihtiyaç duymamalarıdır; bu da müstakil evler , daireler ve oteller için mükemmel bir seçimdir.

 

 

 

   

Hava Kaynaklı Isı Pompası

nibe hava kaynaklı ııs pompası

EVİNİZİ ÜCRETSİZ DIŞ HAVA İLE ISITIN

NIBE'den bir hava kaynaklı ısı pompası ile kışın evinizi sıcak tutabilir ve tüm yıl boyunca sıcak su sağlayabilirsiniz. Dış ortamdaki enerjiyi kullanarak, enerji faturalarınızı çevre dostu bir şekilde azaltırken, aynı zamanda eviniz için mükemmel bir konfor düzeyi oluşturabilirsiniz.

 

nibe hava kaynaklı ısı pompası

Nasıl çalışır ?

Ana kayanın / toprağın aşağısında, tüm yıl boyunca neredeyse aynı sıcaklıkta kalan bir enerji kaynağı var. Yerden gelen ısıyı kullanmak evinizi ısıtmanın güvenli, güvenli ve çevre dostu bir yoludur. Isı evin yakınındaki toprak toprağından toplanır ve daha sonra ısıtma ve sıcak su sağlayan evdeki ısı pompasına iletilir. Su soğutulduğunda, ana kayaya geri döner.

 

Yararları:
Isıtma Maliyetlerini Düşürür.  Bu sistem, ısıtma faturanızı % 75'e kadar azaltabilir.
Klima gibi soğutma sistemi sağlamak için fan coil cihazları ile donatılabilir.

 

nibe_6_16_kw_hava_isi_pompasi

Uyarlanabilir  :

Bu sistem yerden ısıtma ile çok iyi çalışır, ancak radyatörler ve konvektör radyatörler ile çalışmak için uyarlanabilir.


Mülkünüze değer katar.

 

 

NIBE AMS Hava kaynaklı ısı pompaları

Nibe AWS hava kaynaklı ısı pompası

 

Ne kadar tasarruf edeceğiniz, şu anda hangi sistemi kullandığınıza ve ne ile değiştirdiğinize bağlı olacaktır. Tasarruflarınız bundan etkilenecek:
Isı dağıtım sisteminiz. Yerden ısıtma, radyatörlerden daha verimli olabilir, çünkü suyun çok sıcak olması gerekmez. Yerden ısıtma mümkün değilse, alabileceğiniz en büyük radyatörü kullanın.

 

NIBE HBS Serisi hava kaynaklı ısı pompası

nibe hbs ısı pompaları

 

Yakıt maliyetleriniz. Yine bir elektrik pompalı yakıt faturalarını ödemek zorunda kalacaksınız, çünkü bunlar elektrikle çalışıyor, ancak değiştirdiğiniz yakıttan tasarruf edeceksiniz. Değiştireceğiniz yakıt ne kadar pahalı ise, tasarruf o kadar yüksek olacaktır.


Eski ısıtma sisteminiz verimsizse, yeni bir ısı pompasıyla daha düşük işletme maliyetleri görmeniz daha olasıdır.


Kontrolleri kullanmak.

Sistemi nasıl kontrol edeceğinizi öğrenerek en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Muhtemelen ısıtmayı daha uzun saatlerde açık kalması için ayarlamanız gerekecektir, ancak termostatı daha düşük bir seviyeye ayarlayabilir ve hala rahat hissedebilirsiniz.

 

 

HİZMETLERİMİZ

 

Sulu Borulu Yerden Isıtma

danfoss yerden ısıtma sistemi
Akıllı Balanslama

Binanın izolasyon yapısı, zemin kaplama malzemesi, ısı kayıp noktaları, oda büyüklüğü gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan döşemeden ısıtma uygulamalarında farklı ısı ihtiyaçları bulunmaktadır. Bu nedenle yerden ısıtma uygulamalarında her alan özel olarak tasarlanır ve her bir kollektör ağzı için bir debi değeri belirlenir. Bu debi değerinin kollektör üzerinden ayarlanması gerekmektedir. Ayrıca yerden ısıtma devrelerinin basınç kayıpları da farklı olmaktadır. Kısa boru devreli odalar çabuk ısınırken, uzun devrelerin ısınması daha uzun sürer. İşte Danfoss Icon kontrol paneli, akıllı balanslama özelliğiyle bu durumun önüne geçer.

Danfoss Icon kontrol paneli termostatlardan aldığı sinyallere göre odaların istenen sıcaklıklara hangi sürelerde geldiğini ölçer. Hiçbir ön ayar gerektirmeden, kollektör motorlarının açma kapama sürelerini değiştirerek geç ısınan uzun devrelerine daha fazla su gitmesini sağlar. Kısa devrelerde de motor açma sürelerini uzatır ve bu sayede sistemde dengeli bir dağılım olur. Uygulaması zahmet gerektirmeyen bu sistem sayesinde kullanıcı konforu maksimum seviyeye ulaşır. Ayrıca sistemin ihtiyacı kadar su gönderilmesiyle, overflow’un önüne geçilir ve enerji tasarrufu sağlanır.

 

danfoss yerden ısıtma kontrolü

Ek modüller ile farklı fonksiyonlar

Danfoss Icon kontrol paneline takılan ek modüller ile kontrol seviyesi ve kabiliyeti farklı bir seviyeye taşınabilir. Örneğin genişleme modülüyle, yerden ısıtma ve soğutma uygulamaları için kolayca geçiş yapılabilir, karışım devresini kontrol ederek, talep bazlı besleme suyu sıcaklığı ayarlanabilir.

Danfoss Icon kontrol paneline yine eklenen bir modülle, sistem kablosuz olarak kontrol edilebilir. Wireless modül yardımıyla yapılan bu sistemde, sıva üstü kablosuz oda termostatları ile termostatlara kablo çekmeden sistem kolayca kablosuza çevrilebilir. Uzaktan erişim için kullanılan App Modülü ile, cep telefonundan internete bağlanarak, istenilen yerden oda sıcaklıkları ayarlanabilir, programlama yapılabilir.

Danfoss Icon kontrol paneli ve oda termostatlarıyla, ısıtma sisteminin tüm balanslama sorunları çözülerek, dengeli ve konforlu bir ısıtma deneyimi yaşanabilir. Ayrıca sisteme eklenebilen modüllerle, kontrol imkanları değiştirilip akıllı ve enerji tasarruflu bir sistem oluşturulabilir.

 

danfoss yerden ısıtma kontrol sistemleri

Yapılan araştırmalara göre, oda sıcaklığını 1 derece artırmak için %6 fazla enerji harcanması gerekiyor. Danfoss sulu döşemeden ısıtma ekipmanlarıyla, oda sıcaklığında homojen bir dağılım sağlanıyor. Bu sayede diğer ısıtma sistemlerinde oluşan yüksek giderlerin önüne geçiliyor. Ayrıca sistemin farklı yapılarda uygulanabilmesi, görünürde bir hacim kaplamaması gibi mimari avantajları da tercih edilme oranını artırıyor. Uzman firmalar tarafından çizilen yerden ısıtma projeleri ve uygulamaları sayesinde de zemin sıcaklığı insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde kontrol altına alınıyor.

 

Fan Coil Tesisatı
fan coil sistemleri
Fan Coil Üniteleri
Eurovent onaylı üstün performans
Her Yerde Ev Konforu
Yüksek Performans, Sessiz, Geniş ve Çok Yönlü Ürün Aralığı
Sınırsız Opsiyon ve 12 kW’a Kadar Soğutma Kapasitesi
Gelişmiş Kontrol ve Elektronik Regülasyon

Yüksek Performans, Sessiz, Geniş ve Çok Yönlü Ürün Aralığı
Her mevsim için ideal sıcaklık ve iç hava kalitesi
İleri kontrol ve elektronik kontrol opsiyonları
Düşük enerji tüketimi ve yüksek konfor
Üstün güvenilirlik ve yüksek kalite
   
   

 

DÖKÜMANLAR

NIBE Isı Pompaları genel ürün katoloğu PDF

 

Danfoss Döşemeden Isıtma ürün kataloğu PDF ( 8 MB )

 

ÜNTES Fan Coil Ürün Kataloğu ( PDF )

 

 

 

 

 

.

"Çeyrek Asırlık Tecrübe Elinizin Altında..."

 Ticaret Sicil No : 86210

Kuruluş Yılı : 1998

Mersis No : 0405004398400018

  Konerji adres ve telefon

Gsm : 0 533 629 59 69

Çalışma Saatlerimiz

Hafta İçi : 08.30 - 17.30

Cumartesi , Pazar ve resmi tatillerde kapalıyız.

 

 

 
 
  Yerden Isıtma   Isı Pompası   Güneş Enerjisi   Türk Hamamı   Fan Coil   Merkezi Süpürge   Radyatör

>Sulu Borulu Yerden Isıtma

>Yerden Isıtma Malzemeleri

>Kablolu Zeminden Isıtma

>Karbonik Yerden Isıtma

>Termostatlar

>Modülasyon Paneli

>Isıtma Serinletme Borusu

>Cami Isıtma Sistemleri

>Kapalı Balkon Isıtılması

>Kış Bahçesi Isıtması

>Yarı Açık Alan Isıtma

>Kenar Yalıtım Bantı

>Kollektör Dolabı

>NIBE  Isı Pompası

>ARÇELİK  Isı Pompası

>Fan Coil

>Hava Kaynaklı Isı Pompası

>LG/ARÇELİK Isı Pompası

>Hava Kaynaklı Isı Pompası

>Su Kaynaklı Isı Pompası

>Isı Pompası/Yerden Isıtma

>Isı Pompası / Havuz Isıtma

>Havuz Isı Pompası

>Pasif Serinletme

>Isı Pompası Nedir ?

>Isı Pompası Elektrik Tüketimi

>Drain Serpantin Kollektör

>Paket Güneş Sıcak Su

>Hibrid Kollektörler

>Güneşten Elektrik

>Güneş Enerjisiyle Isıtma

>Solar Sıvı TERMSOL

>Solar Kontrol Paneli

>Solar Pompa Seti

>Güneşle Havuz Isıtma

 

>Kablolu Hamam Isıtma

>Borulu Hamam Isıtma

>Hamam Termostatları

>Hamam Isıtma Borusu

>Hamam Isıtma Kablosu

>Zaman İçinde Hamamlar

======================

Özel Çözümler

>Soğuk Hava Deposu Koruma

>Ayna Buğu Önleme

>Kök Isıtma

>Duvar Tipi Fan Coil

>Esnek Tip Fan Coil

>Kanallı Tip Fan Coil

>Kaset Tipi Fan Coil

>Döşeme Tipi Fan Coil

>FanCoil / Yerden Isıtma

>Daire Tipi Merkezi Süpürge

>Villa Tipi Merkezi Süpürge

>Otel Tipi Merkezi Süpürge

>Apartman Tipi M.Süpürge

>Süpürge Aksesuarları

>Orjinal Süpürge Borusu

>Şeffaf Vakum Borusu

 

>Alüminyum Radyatör

>Havlu Radyatör

>Elektrikli Radyatör

>Aynalı Radyatör

>Resimli Radyatör

>Elektrikli Banyopan

>Termik Sıvı TERMSOL

>H Ventilli Radyatör

>Çocuk Odası Radyatörü

>Dik Radyatör

>Desenli Radyatör

>Ahşap Des.Radyatör

========================================================================================================

nibe ısı pompaları

merkezi süpürge sistemleri ve elektrikli havlupan imalatı

devi kablolu elektrikli yerden ısıtma

========================================================================================================

danfoss yerden ısıtma , danfoss ısı pompası

freankishce yerden ısıtma

rhoss merkezi soğutma sistemleri

modpan yerden ısıtma stroforu , modpan modülasyon paneli , modpan köpük , modpan u klips

hi sense klima ve vrf sistemleri

 

Kurumsal Projelerimizden Bazıları

hamam ısıtma sistemi dubai alaçatı elektrikli zemin ısıtma hamam ısıtma hamamların ısıtılması

sauna , buhar odası ve kar çeşmesi izmir

Türk hamamı ısıtması kuşadası
           
Türk hamamı ısıtılması , fethiye Türk hamamı ısıtması , kuşadası kapalı teraslar ısıtılması , zeminden ısıtma çeşme hamam ısıtma sistemi , turgutlu

elektrikli zeminden ısıtma , izmir

hamam ısıtma sistemi ,kuşadası
           
alaçatı , elektrikli zemin ısıtma hamam ısıtması , otel elektrikli zeminden ısıtması hamam ısıtması , sauna imalatı hamamların ısıtılması , sauna imalatı , kuşadası

tür hamamları ısıtma , özdere

konutların elektrikli zemin ısıtması , bodrum
           
hamam ısıtması , kuşadası elektrikli zemin ısıtma sistemleri hamam ısıtma sistemleri , kuşadası spa ısıtması , bodrum turgutreis

elektrikli hamam ısıtması , 2 adet sauna imalatı , 1 adet buhar odası imalatı

hamam ısıtması , tesisin 480 KW lık ısı pompası kurulumu
 

 

 

 

 

 

© 2006-2022 Telif Hakları Yasası gereği yazardan YAZILI cevap alınmadan hiçbir yazı ve fotoğraf "alıntı" adı altında kullanılamaz.